UA-192173276-1 UA-192173276-1
 

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA NEDİR

Epoksi zemin kaplama suya, alkaliye ve aside karşı direnci çok yüksektir.Fabrikalarda transpalet ,forklift ve yaya trafiğine karşı dayanımı mevcuttur. Görsel ve dekoratif özellikleri ile öne çıkar. Epoksi zemin kaplama fiyatları zemin durumu ,uygulanacak sistem ve lokasyon bilgilerine göre değişiklik gösterir. Proje için ayrılacak olan bütçe düşünüldüğünde uzun ömürlü ve avantajları yanında uygun maliyetli m2 birim fiyatlar çıkartılabilir. Epoksi zemin kaplama birim m2 fiyatları için Epokon Grup ile iletişime geçiniz. Uygulamalar özellikle ,gıda ,plastik ,medikal ,ilaç ,otomotiv ,ağır sanayi ,kimya ve tekstil fabrikalarında kullanılan rakipsiz ,uzun ömürlü sistemlerdir. Endüstriyel zemin uygulamalarında en önemli beklentiler ,ağırlıklara dayanımlı ,uzun kullanım ömürlü ,tozumaz zeminlerdir. Epoksi zemin kaplama hem sağladığı benzersiz dekoritif görünüm ile hem de uzun ömürlü ,dayanımlı ve tozumaz yapısı ile fabrika ve depo zeminlerinde ki en uygun çözümdür.

Epoksi zemin kaplama uygulamaları üretimin devam ettiği, çalışan tesislerde karşılıklı görüşmeler ile uygulanabilir. Özellikle zemin hazırlığı ve yüzey işlemleri sırasında kesinlikle insan trafiğine kapanmalıdır. CNC makinaların bulunduğu alanlarda epoksi zemin kaplama uygulamaları rakipsizdir.

Epoksi zemin kaplama uygulamaları daha çok fabrika içi üretim alanları, depo, ar-ge, laboratuvar gibi bölgelerde uygulanır. Hijyen özellikleri, tozumaz zemin özellikleri ile epoksi zeminler rakipsiz zemin kaplama sistemleridir.

Genel olarak fabrika içi forklift ve transpalet trafiği nedeni ile epoksi zemin kaplama uygulamalarından zarar görür endişesi ile çekinilir. Ancak epoksi zemin kaplama sistemlerinin en önemli özelliği 2,00 - 2,50 mm gibi ince kalınlıklara sahip olsada beton ve türevlerinden daha dayanıklı olmasıdır. Eğer sistem teorik sarfiyatlara uygun olarak kullanılır ise araç trafiğine karşı yıllarca dayanımını korur. Özellikle hijyenin önemli olduğu üretim alanlarında epoksi zemin kaplama sistemleri rakipsiz ve alternatifsiz uygulamalardır.

Epoksi Uygulama
Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları